Nah, ez egy érdekes történet. Mi semmi mást nem szerettünk volna, csak azt, hogy itthon tovább fizethessük a TB-t, és így biztosítottak legyünk. Ugyanis a kinti ellátás hírhedt, ha bármi komolyabb bajunk van, nem ott szeretnénk magunkat megműttetni, kezeltetni.
Amikor bementünk az itthoni egészségügyi pénztárhoz, azért, hogy az Uniós TB kártyát kiváltsuk, közölték velünk, hogy hatalmas bírságra számíthatunk, ha a továbbiakban minden hónapban pénzt utalunk a magyar államnak TB címen, s eközben kint dolgozunk. Hmmm... Érdekes, hogy ennek a gazdaságilag már eléggé tönkrement országnak nincs szüksége a kint dolgozó magyarok pénzére. Szóval, ha valaki kint bejelentetten dolgozik, és ezután automatikusan fizetik utána az ottani TB-t, itthon már nem lehet biztosított.
Az Uniós TB kártyával nem megyünk sokra, mert az annyit ér, hogyha kint bajunk esik, és ott ellátnak, akkor annak az itthoni árát utólag megkapjuk. Vagyis lehet, hogy odakint 200.000Ft-nak megfelelő fontba kerül egy műtét, de ha azt itthon 100.000Ft-ért megcsinálják, csak azt fizetik ki, a maradék 100-at be kell nyelned. De ezzel sem megyünk semmire, ha itthon nem leszünk biztosítva. Jó, mi?
Amúgy meg jó lenne úgy kijutni, hogy ha útközben történik valami, biztosítva legyünk. Erre utasbiztosítást kötünk, ami kb. 3000Ft kettőnknek, 2 napra. Az EU-s kártya még biztosít minket szeptember 1-ig, azután pedig - ha minden jól megy - munkába állunk, így onnantól már kinti TB-nk lesz. Ha viszont haza szeretnénk látogatni, utasbiztosítást kell fizetni. Jó bonyi, mi?
De hát muszáj. Ha nem akarunk hatalmas összegeket fizetni az ellátásért, minden apróságra figyelni kell.
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése